правила безопасности в каякингеКаякінг актульний для любителів активного відпочинку будь-якого віку. Це не лише веселий та цікавий спосіб провести час з користю, але і досить безпечний вид спорту. Враховуючи його особливості, все більше людей хочуть спробувати туристичний каякінг або, маючи досвід, сплавитися по річці.

Каякінг так само як і багато інших видів спорту, не є абсолютно безпечним. Дуже важливо завжди пам'ятати, що безпека на воді - перш за все! Каякінг, звісно ж дуже веселий і цікавий вид відпочинку, але він може обернутися для вас дуже неприємним досвідом чи навіть катастрофою, якщо ви будете нехтувати базовими правилами безпеки на воді.

Базові правила безпеки для каякерів:

Базові правила безпеки застосовуються не залежно від досвіду веслувальника і цих правил безпеки на воді повинні дотримуватися абсолютно усі, хто виходить на воду. 

Оскільки каякінг – це вид водного спорту, який можливий лише на відкритому просторі, обов'язковими умовами є наступні:

1) Завжди вдягайте страхувальний жилет.

2) Перед тим як сісти у каяк переконайтеся, що всі застібки/замки на жилеті застібнуті, добре закріплені, затягнуті і не надірвані.

3) На бурхливій і швидкій воді, особливо там де є кам'яне дно і береги, обов'язково одягайте захисний шолом. Ви можете посковзнутися, сідаючи в каяк або виходячи з каяка і сильно травмуватися.

4) Не запливайте надто далеко! Особливо якщо ви лише каякер початківець.

5) Плануйте свій похід чи навіть прогулянку ретельно і заздалегідь. Повідомте своїм рідним і близьким маршрут вашого плавання.

6) Ретельно перевіряйте все ваше спорядження кожного разу, коли ви плануєте плавання на каяку. Навіть найменші надриви або пошкодження не можна ігнорувати і їх необхідно ретельно усунути або відремонтувати.

7) Завжди тримайтеся як можна ближче до берега (виключенням можуть бути райони берегової лінії моря де активно утворюються і ламаються хвилі).

8) Завжди дотримуйтеся правил навігації в тих водах де ви знаходитеся.

9) Вивчіть способи подачі сигналів SOS.

10) Не панікуйте, якщо ви опинилися за бортом вашого човна. Вчіться прийомам самопорятунку на воді. Пройдіть базовий курс з каякінгу в вашому місцевому каяк-клубі. Тренуйтеся! Тренуйтеся! Тренуйтеся!

11) Завжди старайтеся плавати групами. Рекомендована мінімальна чисельність групи – три каяки.

12) Обирайте маршрут та рівень складності який відповідає вашій фізичній підготовці.

Правила безпеки для новачків

Додатково до зазначеного вище, недосвідчені веслувальники повинні бути вдвіччі обережніші і докладати додаткових зусиль для того щоб уникнути будь-якої небезпеки або травм під час занять каякінгом.

Ви повинні знати як спустити ваш каяк на воду та базові прийоми веслування, а також основні види гребків веслом (как відчалити, як причалити боком, як ефективно і швидко розвернути каяк, як зупинити каяк і т.д.). Це допоможе вам в керуванні каяком. Прогулянка на каяку буде успішною і приємною лише якщо ви правильно застосовуєте техніку веслування.

Значно безпечіше починати займатися каякінгом в групі досвідчених каякерів не менше 3-х осіб разом з Вами. Це допоможе вам багато чому навчитися в найбільш стислі терміни.

Планування походу на каяку в одиночку, без належного досвіду у веслуванні, може обернутися для вас катастрофою, оскільки ви можете не передбачити усі потенційні ризики.

Свої перші походи плануйте на спокійній стоячій воді (або на повільній течії). Це дозволить вам звикнути до необхідності веслувати постійно і розмірено, правильно розподіляти та економити сили.

Правила безпеки для каякерів, які займаються сплавами на річках зі швидкою течією (White-water kayaking).

Як правило, люди, які займаються екстремальними сплавами, мають деякий досвід катання на каяках. Але не зважаючи на це, екстремальний каякінг (вайт-вотер) може бути смертельно небезпечним.

Усі річки класифікуються за рівнем складності їх проходження. Классифікація, як правило, базується на швидкості течії, перепадах рівня води, наявності перешкод та віддаленості від населених пунктів, де можна знайти допомогу.

Перед тим як сісти в каяк потрібно добре вивчити річку, запам'ятати (записати/сфотографувати/відмітити на мапі) усі складні ділянки, ретельно вивчтити їх, передбачити усі місця де ви змогли б відпочити/евакуюватися і лише тоді вже сплавлятися.

Характер та рівень води (а також і рівень складності річки) змінюються залежно від сезону та погодних умов. Тому обов'язково потрібно знати напрямок і швидкість течії, а також місця потенційних загроз, щоб униктнути можливих небезпек.

Постійний сильний потік води, валуни, водоспади можуть перевернути каяк і ви можете опинитися під водою під каяком. Щоб уникнути цього ви повинні навчитися повертатися в попереднє положення – виконувати т.зв. "ескімоський переворот" і не лише його.

При занятті сплавним каякінгом в жодному разі не можна сплавлятися без спеціального захисного шолома.

Не дивлячись на всі правила безпеки, у випадку виникнення позаштатної ситуації в жодному випадку не можна панікувати!

Зберігайте спокій, думайте чистою головою і ретельно виконуйте свій план порятунку. 
 

Але ключовим правилом в сплавах на бурхливій воді завжди було і буде ПРАВИЛО - НІКОЛИ НЕ КАТАЙСЯ ОДИН! (Never Paddle Alone!)

Якими б досвідченими ви не були, скільки б сплавів не було у вас за спиною - ніколи не катайтеся на бурхливих річках наодинці. Пам'ятайте, що навіть найдосвідченіші каякери у світі дотримуються цього правила! Щоб безпечно займатися каякінгом на бурній воді - знайдіть місцевий каяк-клуб, який займається саме цим напрямком та тренуйтеся там з іншими каякерами. Так ви не лише зможете регулярно виїздити на сплави різними річками, але і будете переймати досвід від більш досвідчених колег та загалом зможете значно швидше прогресувати у веслуванні.

==============================

Загальні (розширені) правила безпеки при веслуванні на каяках і каное.

1) ЗАВЖДИ ОДЯГАЙТЕ ЖИЛЕТ!!!

                    ЗАВЖДИ ОДЯГАЙТЕ ЖИЛЕТ!!!

                                        ЗАВЖДИ ОДЯГАЙТЕ ЖИЛЕТ!!!

правила безопасности в каякингеБільшість випадків затоплення каное або каяків стаються на бурній воді набо на швидкій течії. Є велика ймовірність того, що веслувальник, який випав з човна може вдаритися головою в камінь під водою або зачепитися за затоплені гілля дерев. Окрім того, плисти на сильній течії практично неможливо. Рятувальний чи страхувальний жилет є основою вашої безпеки, він необхідний не лише для підтримки вас на плаву, але також, частково і для запобігання переохолодженню (точніше - для сповільнення охолодження тіла, оскільки жилети не можуть повністю захистити від гіпотермії. І, до речі, в більшості випадків смерті веслувальників жилет знаходять десь поруч з місцем утоплення веслувальника... який плаває порожній. ВИ ПОВИННІ ОДЯГАТИ ЙОГО! Жилет – це не прикраса для каяка чи каное! Це гарантія вашого порятунку, дуже часто – єдина!
 

Тому НІКОЛИ НЕ КАТАЙТЕСЯ БЕЗ ЖИЛЕТА, який відповідає вашій вазі і вашим габаритам/розміру. Підбирайте жилет ретельно.правила безопасности в каякинге

2)  БУДЬТЕ ПОМІТНІ. завжди одягайте яскравий одяг, так щоб інші могли побачити вас здалеку, в тумані або поміж високих хвиль. Завжди беріть із собою яскравий водостійкий ліхтар. Використовуйте жилети зі світлоповертаючими елементами. Якщо поруч з вами є школа каякінгу - запишіться туди і пройдіть вступний навчальний курс з техніки безпеки та самопорятунку.  

3) ПОДІЛІТЬСЯ ПЛАНОМ ВАШОГО ПОХОДУ ЧИ ПРОГУЛЯНКИ НА КАЯКУ, КАНОЕ, САП-дошці З БЛИЗЬКИМИ ЛЮДЬМИ.  Якщо ви збираєтеся в похід на каяку або каное – повідомте заздалегідь своїм близьким або друзям про ваш план і маршрут походу. У випадку, якщо з вами трапиться біда – ваші близькі будуть знати де вас шукати. Повідомте цій людині імена тих, хто буде плавати з вами, а також місце і час початку, а також приблизне місце і час завершення походу.

Якщо ви збираєтеся плавати вдалині від дому в місцях, які контролюються єгерськими або іншими службами – поділіться з ними своїм маршрутом. Ви також можете залишити вашим близьким номери телефонів органів охорони правопорядку або спеціальних єгерських та ін. служб в тих місцях, де ви будете плавати, щоб ваші близькі могли контактувати з ними, у випадку якщо не буде контакту з вами.

4) БУДЬТЕ ЧЕСНІ З САМИМ СОБОЮ. Дуже важливо знати межі своїх сил і здібностей. Будьте чесні з собою і своїми друзями. Ваше життя і життя інших людей може залежати від того, наскільки кожен чесний в плані оцінки власних сил і сил своєї групи.

Якщо ви переоцінюєте свої можливості, в кінцевому результаті, хтось буде розраховувати на вашу допомогу, яку ви будете не в стані надати їм.

Завжди памятайте, що каякінг вимагає від вас постійного фізичного навантаження. Ви можете сильно втомитися і вибитися з сил, якщо у вас нема досвіду і ви не підготовлені фізично.

Якщо ви початківець – обов'язково розкажіть про це іншим членам групи. Якщо ви професіонал – також скажіть про це. Новачки в групі будуть почувати себе впевненіше, якщо вони будуть знать про це. 

5) ДІЗНАЙЕСЯ ПРОГНОЗ ПОГОДИ. Перед виходом на воду завжди дивіться прогноз погоди, а також оцінюйте реальну погодну обстановку на місцевості. Особливо ретельно ставтеся до цього питання якщо ви плануєте плавати на морі. Оцінюйте небо та умови на морі і НІКОЛИ не плавайте в умовах, які перевищують ваші вміння і здібності. 

6) ВИВЧІТЬ ВОДУ. Не намагайтеся плавати на річках і на швидкій течії, які перевищують ваші навички. Постійно і поетапно переходьте від одного рівня складності до наступного. Незнайомні води – не те місце, де ви можете тестувати ваші можливості або намагатися здивувати кого-небуть. Кожна річка і кожна течія становлять собою окрему особливу складність і небезпеку.

Навіть добре витримані "ветерани" каякінгу потребують ознайомлення з водою, де планується похід.

7) ВИВЧІТЬ РІВЕНЬ ВОДИ. Після сильних дощів потоки, річки і струмки піднімаються і змивають з берегів усе сміття, яке там накопичилося, а також багато різних дрібних уламків дерев, гілля та ін. Ці уламки можуть стати пасткою або серйозною перешкодою.

Сміття або дрібні частки, які можуть вас поранити можуть знаходитися на трьох рівнях: 1) на поверхні води; 2) плавати в товщі води; 3) на дні водойми. Дуже важливо пам'ятати, що практично будь-який матеріал або об'єкт може знаходитися на будь-якому або на всіх рівнях води. Сміття та інші предмети, які знаходяться на дні в більшості випадків невидимі для вас, і таким чином, становлять набагато більшу небезпеку.

правила безопасности в каякинге8) ПЛАВАЙТЕ ГРУПАМИ. Плавать на каяке или каноэ в одиночку не рекомендуется. Иногда любители прогулочных каноэ плавают вдвоем на одной лодке или совсем одни в своей лодке. Рекомендуемое минимальное количество в группе – не менее 3-х человек и/или не менее 2-х лодок. Чем ниже Ваш уровень подготовки и чем меньше Вы знаете реку и течение, на котором плаваете – тем более важным становится это правило.

9) ОДЯГ ДЛЯ КАЯКІНГУ. Одягайтеся відповідно до поточних погодних умов і відповідно до погодних умов, які очікуються. В дуже холодній воді обов'язково потрібно одягати гідрокостюм або спеціальний герметичний костюм для каякінгу (т.зв. "сухий костюм"). В більш теплій воді рекомендовано використовувати багатошаровий одяг. При виборі матеріалу потрібно завжди обирати той, який забезпеить вам тепло, навіть якщо ви повністю промокли. 

В літній період та в умовах активного сонця завжди одягайте широкополий капелюх щоб захистити обличчя, шию та вуха від сонячних опіків.

Ніколи не одягайте бавовняний одяг (коттон) для холодної води. Мокрий бавовняний одяг сприяє надмірному тепловиділенню і прискорює переохолодження тіла.

10) ОКУЛЯРИ ТА СОНЦЕЗАХИСНІ ОКУЛЯРИ. Завжди беріть із собою сонцезахисні окуляри. На воді промені сонця відбиваються від хвиль і поли капелюха чи козирок бейсболки не захистить ваші очі від відбитих сонячних променів.правила безопасности в каякинге

Завжди закріплюйте свої окуляри на спеціальному шнурку для окулярів і прив'язуйте їх до одягу або до голови. Це дуже важливо, особливо, якщо ви перевернетеся – окуляри можуть легко злетіти під водою і потонути.

11) ВЗУТТЯ ДЛЯ КАЯКІНГУНе забудьте взяти з собою запасну пару взуття спеціально для катання на каяках та каное. Для каяків підійде спеціальне неопренове взуття або легке взуття з водовідштовхуючих матеріалів. Для каное добре підходить легке спортивне взуття або ще краще - високе неопренове взуття.

Ніколи не катайтеся босим! Берег, дно біля берегів, або на більшій глибині може приховувати багато небезпек, таких як прозоре бите скло, слизькиі гілки або слизьке каміння і багато іншого.

12) БЕРІТЬ ІЗ СОБОЮ НЕОБХІДНІ РЕЧІ. В каякінгу і каное завжди необхідно переодягатися і готуватися до можливих труднощів в поході. 

1) Завжди беріть із собою запасне весло, особливо якщо ви плануєте іти далеко. (Ви можете загубити основне весло на сильній течії або зламати його). 

2) Завжди беріть із собою спеціальний насос (трюмна помпа) для відкачування води з каяка або каное. Такий насос обов'язково повинен мати спеціальну подушку для підтримання плавучості, яка не дозволить йому потонути. Якщо у вас нема можливості купити такий насос – купіть велику автомобільну мочалку і завжди тримайте її в каяку/каное.  

правила безопасности в каякингеНасос (або мочалка) потрібні для відкачування води з кокпіту каяка у випадку перевертання чи зачерпання води. (Мочалка також пригодиться для збору зайвої води в гарячу літню пору, коли неможливо кататися в бризгозахисній спідниці).

3) Обладнайте свій човен (каяк/каноэ) такелажем (обв'язка деки каяка/каное жгутами або  шнурами) спереду і позаду. Дуже корисною буде додаткова рятувальна мотузка т.зв. "морква" (не менше 15м.).

В той же час потрібно бути дуже обережним з обв'язкою деки каное, оскільки у випадку перевороту ваші ноги можуть заплутатися в канатах, що в свою чергу може призвести до серйозної небезпеки. Довкола вас не повинно бути нічого, що може прив'язати вас до каное яке тоне. Вільно розкидані канати можут виявитися смертельною пасткою. Всі шнури, які ви використовуєте мають бути акуратно змтані і, в ідеалі, за ховані в спеціальні мішки/підсумки.

ЗАВЖДИ ДОТРИМУЙТЕСЯ ЗОЛОТОГО ПРАВИЛА: ЯКЩО Є ШНУР - МАЄ БУТИ НІЖ, ЯКИМ ЙОГО МОЖНА РОЗРІЗАТИ!

4) Необхідно також подбати про невелику аптечку на борту і добре закріпити її до човна. Якщо ви збираєтеся в далекий похід, ви можете опинитися у віддалених від населених пунктів місцях, де ви не зможете знайти медичну допомогу. Також дуже рекомендується пройти курси надання першої домедичної допомоги або допомоги в екстрених ситуаціях.

5) Зберігайте дрібні речі (такі як сонцезахисний крем, спрей від комарів, їжу та ін) в герметичному мішку, який необхідно прив'язати до човна. 

Прив'язуючи речі до човна переконайтеся, що вони не будуть заважати вам покинути човен у випадку перевороту. 

6) Завжди беріть із собою засоби подачі сигналів для порятунку. Це може бути сигнальна лампа, фаєр, свисток або інші дрібні пристрої, якими ви зможете подати сигнал,  що вам необхідна допомога. 

При цьому – завжди зберігайте такі засоби подачі сигналів в кишені вашого рятувального жилета і прив'язуйте їх до жилета, щоб вони були з вами і доступні у випадку, якщо ви покинете човен. 

13) ВИКОРИСТОВУЙТЕ СПІДНИЦЮ (ФАРТУХ). Добавте собі комфорту і тепла під час каякінгу захистивши кокпіт від потрапляння туди води наскільки це можливо. Корабель, або катер, що пройшли поруч можуть підняти хвилю, або погодні умови можуть різко погіршитися, все це може привести до потрапляння води в кокпіт на ноги і на сидіння. Спідниця надійно захистить вас від цих дрібних неприємностей. Особливо цінна спідниця юбка буде в холодну пору або на холодній річці. В екстремальних умовах катання без спідниці на каяку взагалі є неможливим. 

Навчіться правильно одягати спідницю і так само правильно її знімати в екстремальних умовах.

14) ЗАВАНТАЖЕННЯ ЧОВНА. Завжди розподіляйте вантаж в човні рівномірно. Слідкуйте за тим, щоб у вас залишалося достатньо місця Ніколи не перевантажуйте ваш каяк/каное! Завжди дотримуйтеся інструкцій, які вказані в технічному паспорті вашого човна відносно максимального навантаження.

15) ЗБАЛАНСУЙТЕ СВІЙ ЧОВЕН. Переконайтеся, що багаж у човні добре збалансований по відношенню до бортів і по осі ніс-корма. Якщо ви перевозите будь-який вантаж - переконатеся, що він надійно закріплений і не зсунеться під час перевезення.

правила безопасности в каякинге16) ДОТРИМУЙТЕСЯ ДИСТАНЦІЇ НА ВОДІ. На швидкій течії і на інши небезпечних ділянках завжди дотримуйтеся дистанції з іншими човнами, які йдуть попереду вас. Не створюйте натовпу, і, якщо це необхідно - відгребіть назад.

Лідер групи завжди повинен проходити важку ділянку першим, а після цього почекати інших. Якщо хтось потребує допомоги - завжди зупиняйтеся і надайте допомогу іншій людині на воді. Особливо допомога потрібна при перевертанні човна.

Якщо ви побачили, що хто-небудь перевернувся на каяку або каное – допоможіть йому. Не чекайте, що хтось покличе на допомогу, або припливе служба порятунку. Іншим разом в схожій ситуації можете опинитися ви і вже вам потрібна буде допомога інших людей.

Якщо ви не можете поставити перевернутий човен на кіль на воді – допоможіть спочатку людині добратися до берега, а потім вже пробуйте витягнути човен на берег.

17) ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ПАВОДКІВ ТА ПОВЕНЕЙ. Під час повеней і паводків завжди є велика спокуса поплавати залитими водою вулицями та лісами. Однак завжди потрібно пам'ятати, що паводкова вода дуже небезпечна – вона може обрушитися на ваше каное або каяк силою еквівалентною в кілька тон, сильний потік води може притиснути ваш човен до дерева, моста чи стіни будинку. Човен також може змішатися з уламками дерев, а його пасажири при цьому можуть попасти в смертельну пастку.

Остерігайтеся паводкових вод в горах. І якщо вам доведеться плавати під час дуже сильного дощу, або відпочивати поруч із гірською річкою – ніколи не намагайтеся перетнути річку з сильною течією – в горах сила потоку після дощу виростає блискавично, у вас просто не будет шансів.

18) ТРИМАЙТЕСЯ ПОДАЛІ ВІД ХОЛОДНОЇ ВОДИ. Ви можете не хвилюватися про переохолодження, якщо ви плаваєте в теплих водах з температурою вище 25 градусів Цельсія. Якщо ж ви попали в воду з більш низькою температурою - ваше тіло одразу починає втрачати температуру. Коли температура вашого тіла впаде до 29,6 градусів Цельсія – ваше становище буде не завидним. Холодна вода є причиною смерті приблизно в половині випадків утоплення.

Якщо ви попали за борт в холодну воду – дотримуйтеся наступних правил:

- Затягніть міцніше свій одяг і постарайтеся накрити голову (шапкою, капюшоном, тощо).

- Дійте швидко, поки ви не втратили контроль над вашими руками.

- Якщо це можливо – постарайтеся поставити ваш човен на кіль, або ж, в крайньому випадку – залізьте зверху на перевернутий човен.

- Не пливіть, хіба що ви хочете добратися до найближчого човна. Плавання виводить тепло з тіла і скорочує час виживання приблично на половину.

- Залишайтеся в спокої настільки наскільки це можливо. Рухи забирають у вас енергію і тепло вашого тіла.

- Займіть таку позу у воді, яка буде забирати у вас найменше тепла.

- Якщо ви опинилися у воді разом із ще кимось – тримайтеся ближче один до одного. Також можете обнятися для збереження тепла.

- Якщо ви рятуєте когось з холодної води – не прикладайте тепло до переохолоджених рука або ніг, також не розтирайте і не робіть гарячих ванн. Кращий спосіб розігріти жертву – Це контакт тело-до-тіла і тісно закутати жертву в одіяло/плед.

19) ЯК ПОВОДИТИ СЕБЕ В СПЕКОТНУ ПОГОДУ… спекотна погода – не менш небезпечна аніж холодна вода. Завжди беріть із собою багато питної води. Водна поверхня сильно відзеркалює солнячні промені що може спричинити серйозні сонячні опіки навіть не в особливо спекотний день. На додаток до цього  нижня частина тіла знаходиться під декою каяка, що нагрівається сонцем (в каяках типу Sit-In) – це може підсилити ефект відзеркалених від води променів і привести до перегріву чи сонячного удару.

Всі ми любимо погрітися на сонечку, однак ніколи не варто забувати про подвійну небезпеку під час плавання на каяку чи каное. Каякери та любителі каное повинні одягати легкий сонцезахисний одяг - блузки, куртки, футболки, кофти з довгим рукавом для попередження сонячних опіків. Також обов'язково потрібно одягати головний убір, ідеальний варіант – широкополий капелюх.

Ви повинні вивчити перші симптоми перегріву і сонячного (теплового) удару та вміти надавати першу допомогу в таких випадках.

20) ЯКЩО ВИ ОПИНИЛИСЯ ЗА БОРТОМ НА ТЕЧІЇ. На річках із швидкою течією старайтеся залишатися вища за течією відносно вашого човна – тоді вас не придавить човном до першої ж перешкоди на річці. НІКОЛИ не пливіть попереду човна! Це смертельно небезпечно! Навіть легка течія може затиснути вас між човном та яким-небуть нерухомим предметом на вашому шляху. Тримайтеся подалі від гілок і дерев, які винирюють з води на сильній течії, а також від звисаючих гілок, які можуть нависати над водою і торкатися води. 

правила безпеки в каякінгуЯкщо течія притисла вас до водної перешкоди – прислоніть своє тіло до цієї перешкоди, замість того щоб намагатися відштовхнутися від неї – будь-яке відштовхування лише підсилить тиск води на ваше тіло і буде забирати у вас сили з більшою швидкістю.

21) ЯКЩО ВИ НАБРАЛИ ПОВНИЙ ЧОВЕН ВОДИ. Завжди будьте готовими до попадання великої кількості води всередину вашого човна. НЕ ПАНІКУЙТЕ. На спокійній воді направляйтеся прямо до берега, замість того щоб плисти уздовж берега. Постійно тримайтеся позаду човна (якщо ви покинули човен і штовхаєте його вплав) і тримайтеся за нього для підтримання вашої плавучості на воді. Завжди одягайте ваш страхувальний або рятувальний жилет.

22) ЯКЩО ВИ ПЕРЕВЕРНУЛИСЯ. Якщо ваш човен перевернувся - не панікуйте. Ви можете перевернути його у початкове положення на кіль (при наявності у вас певних навичок). Перевернуті каяки і каное залишаються на плаву. В першу чергу переконайтеся, що всі пасажири в безпеці і благополучно покинули перевернутий човен. Залишайтеся поруч з вашим каяком/каное, хіба що ви будете вважати, що це надто небезпечно. Якщо ви залишаєтеся поруч із човном ви можете направити його на спокійну воду. Завжди залишайтеся позаду човна, щоб човен не притиснув вас на течії. Якщо це можливо тримайтеся за ваше весло, воно вам ще пригодиться пізніше. Якщо ви не вмієте перевертати ваш каяк/каное в початкове положення на воді не намагайтеся зробити це! Човен набере ще більше води і вам буде ще складніше штовхати його до берега.

Не намагайтеся плисти на сильній течії. Постарайтеся плисти за течією в своєму жилеті лежачи на спині і ногами вперед по течії. Якщо вода дуже холодна - як можна швидше вибирайтеся на берег.

Обов'язково вивчіть наступні основні прийоми порятунку на каяках:

Прийом повернення назад в каяк на воді. "X-подібний порятунок" (X-rescue).

Спосіб повернення в каяк на воді. "T-подібний порятунок" (T-Rescue)

Прийом повернення назад у каяк на воді "По-ковбойськи" (Cowboy self-rescue)

23) ЯКЩО ВАШ ДРУГ ПЕРЕВЕРНУВСЯ. Якщо ви, раптом, побачили як перевернувся інший каяк чи каное - завжди запропонуйте свою допомогу! Навіть якщо на перший погляд вона не потрібна. Якщо стоїть питання про порятунок, завжди памятайте: спочатку - люди, а потім вже все інше спорядження.

Якщо вода холодна - витягніть людей на берег та негайно висушіть і зігрійте їх. Часто потерпілі можуть не відчувати холоду через нервовий шок і розгубленість. А найголовніше - зберігайте спокій і показуйте потерпілим приклад своїми діями.

Якщо ви не можете допомогти своєму другу - негайно набирайте телефон екстрених служб. В Україні - 101 або 112 (з мобільного) і викликайте рятувальників! Будь-яке зволікання та затягування може коштувати життя вашому другу, що попав у біду.

23) ПАМ'ЯТАЙТЕ! Якщо ви станете в човні на повний зріст і почнете пересуватися по човну - це сильно збільшить ваші шанси перекинути човен (каное або каяк). Тому завжди дотримуйтеся "правила трьох точок опори" якщо вам необхідно пересуватися по човну. 

Завжди рівномірно завантажуйте ваш човен.
Намагайтеся утримувати лінію ваших плечей в рамці бортів човна.

Тренуйтеся і завжди робіть розминку перед посадкою у човен.
Завжди одягайте жилет!

Не вживайте алгкоголь безпосередньо перед виходом на воду. Завжди враховуйте ваші особисті можливості та можливості човна.

Плануйте ваш похід наперед. 

Навчіться добре плавати.

Ніколи не катайтеся наодинці, особливо в складних умовах.

Використовуйте свій каяк за прямим призначенням! 

Правила безопасности в каякинге
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Захоплення каякінгом та SUP притягує все більше уваги. Для комфорту веслувальника на сайті інтернет-магазину каяків можна знайти все необхідне: шоломи, жилети, а також підібрати каяк або каное. Також представлена велика кількість весел для байдарок або  рафтингу. При необхідності можна також обрати необхідний одяг та аксесуари.

______________________________

© Всі права захищені. Публікація викладеного матеріалу в мережі допускается лише при розміщенні активного посилання на джерело. Будь-яке використання в комерційних цілях або публікація - лише за згодою правовласника.