Каяк Маркет підготував невеликий огляд матеріалів, з яких шиються переважна більшість нижнього або верхнього одягу для каякинга. Сподіваємося що ця стаття допоможе вам краще розібратися в тому з яких матеріалів зроблений спеціалізований одяг для каякинга і пролити трохи світла на особливості цих матеріалів.

Почнемо з самого легкого виду одягу - лайкра.

 Одягається під куртку для більшого комфорту і захищає від утворення натертостей.  Матеріал лайкровой футболок NRS - Hydrosilk сприяє відведенню вологи від тіла.  Завдяки анатомічній крою і властивостями матеріалу, лайкрові футболки добре облягають м'язи і володіють підтримуючим ефектом, але не стягують і не сковують рухи.

 Як самостійна частина одягу лайкрові футболки і кофти використовуються в спекотні дні для захисту від сонця.  Лайкрові футболки від NRS мають сонцезахисний фактор (UV protection-factor) 50 - це один з найвищих можливих ступенів захисту від палючого сонця і ультрафіолету.

NRS Hydrosilk

Для холодної погоди необхідно використовувати тепле термобілизна.  Для цих цілей відмінно підійде флисовое білизна (NRS, PALM і інші виробники) - одяг серії NRS Wavelite.  Поєднання тепла флісу і міцності нейлону з еластичністю спандекса дозволяє використовувати одяг цієї серії і як верхній шар, коли на вулиці не так холодно.

 Фліс також використовується в деяких страхувальних жилетах від PALM і NRS, Їм обшивається внутрішня поверхня кишень.  У таких кишенях дуже добре зігріваються руки під час походів в холодну пору або сплавів по холодних гірських річках.

 Одним з кращих зігріваючих матеріалів для одягу, на сьогоднішній день, є матеріал Polartec® Power Stretch® від американської фірми Malden Mills.

Polartec® Power Stretch® - це тонкий і еластичний матеріал, що володіє «дихаючими» властивостями, ідеальний для теплого білизни.  Матеріал приємний для шкіри і не викликає алергії.  При контакті зі шкірою відводить назовні надлишкову вологу, залишаючи тіло сухим.  Влагоотводящие властивості Power Stretch на 25% вище, ніж у інших матеріалів, які використовуються для натільної білизни.  Унікальне за конструкцією волокно складається з двох шарів: міцна зовнішня поверхня з нейлону і м'який внутрішній шар з велюровим ворсом.

 Одяг з Power Stretch може використовуватися як тепле нижню білизну при низьких температурах, а також підходить для тренувань в залі і на відкритому повітрі, забезпечує максимальну свободу рухів.  З цих матеріалів виготовляється термобілизна PALM і NRS.

 Тканина Polartec® Power Dry® - легша, спеціально призначена для базового шару одягу, або термобілизни.  Основна її функція - виводити назовні надлишкову вологу тіла при інтенсивних фізичних навантаженнях.  Polartec® Power Dry® - м'який, еластичний і одночасно міцний, довговічний матеріал, забезпечений антибактеріальним просоченням, має розгалужену зовнішню поверхню випаровування, завдяки чому висихає в 2 рази швидше бавовни.  Термобілизна з Polartec® Power Dry® обеспечівет оптимальну вологість і температурний баланс шкіри.  З Polartec® Power Dry® виготовляється термобілизна NRS.

Одяг з неопрену:

Неопрен був винайдений в 1930 році фахівцями фірми DuPont.  За сьогоднішній день він активно використовується у виробництві спорядження для дайвінгу, каякінгу та інших видів водного спорту (фартухи на каяки, взуття, рукавички подшлемники і т.д. ...).

 Сучасні вироби з неопрена сильно відрізняються від неопрена, що випускався кілька років тому.  Неопрен став набагато тонше, тепліше і зручніше.  Він став більш зносостійким і часто випускається з антибактеріальним покриттям.  У багатьох неопренових шортах, комбінезонах, шкарпетках, майках і штанях фірм NRS і PALM використовується сучасний неопрен - Titanium Neoprene з додавання титанового порошку.  Порошок відображає тепло, що виділяється тілом назад всередину костюма.  Таким чином, значно знижуються втрати тепла під час знаходження людини в воді.  Це дозволяє використовувати неопрен меншої товщини і тим самим збільшувати комфорт при використанні такого одягу.

 Традиційно сировиною для виготовлення неопрена є нафтопродукти.  У серії виробів Hydroskin і Mystery фірма NRS використовує новий матеріал Terraprene neoprene, що виготовляється, без використання нафтопродуктів.  Основною сировиною для виготовлення служить звичайний вапняк.

Переваги нового матеріалу:

 • велика гріє здатність
 • меншу вагу
 • краще тягнеться
 • велика плавучість
 • комфорт

Серія одягу, що випускається під торговою маркою NRS HydroSkin®

 • PowerSpan ™ - тягнеться в 4 напрямках основа.  Збільшує свободу руху і довговічність (1)
 •  0.5 mm неопрен з покриттям Titanium (2,3)
 •  ThermalPlush ™ - внутрішній шар тонкого флісу.  Покращує комфорт і дозволяє виробу швидше сохнути (4)
 •  DWR - водооталкивающая просочення (5)

Серия одежды, выпускаемая под торговой маркой NRS Mystery™

 • GlideSkin™ шар, що дозволяє воді скочуватися з поверхні і препетсвующій охолодженню організму при випаровуванні (1)
 •  1-mm неопрен з покриттям Titanium (2,3)
 •  ThermalPlush ™ - внутрішній шар тонкого флісу.  Покращує комфорт і дозволяє виробу швидше сохнути (4)

NRS Mystery

Матеріали, використовувані в куртках і штанях для каякінгу:

 Сучасні куртки і штани для заняття каякингом робляться з мембранних тканин.  Це тканини, які не промокають, але при цьому «дихають» (пропускають назовні пари поту).  Завдяки поєднанню дихання і водонепроникності ви відчуваєте себе комфортно на воді.

 З моменту появи на ринку мембранних тканин єдиним лідером виступала фірма W. L. Gore зі своєю мембранної тканиною Gore-Tex (Gore-Tex XCR ...).  Мембранна тканина Gore-Tex влаштована таким чином:

 Gore-Tex® |  3 шарова тканина

 •   Зовнішній шар нейлону з водовідштовхувальним просоченням.
 •   Мембрана Gore-Tex®.
 •   Шар поліестеру для захисту мембрани від забруднень (поту) і механічних пошкоджень.

 Незважаючи на вражаючі характеристики, ця тканина має ряд мінусів: дорожнеча, погіршення характеристик з часом і необхідність акуратного догляду.  Останнім часом у цій американської фірми з'явилися серйозні конкуренти, які потіснили її з олімпу.  Перш за все це тканини компаній BHA Group зі своєю мембраною eVENT і японська фірма Toray.

 Матеріали, які використовуються компанією NRS:

Triton ™ |  3 шарова тканина

 •  Шар щільного нейлону з водовідштовхувальним просоченням.
 •  Водонепроникний і дихаючий бар'єр.
 •  Захист мембрани з нейлону.

 На момент появи цього матеріалу у нього були одні з найкращих показників дишимости / водонепроникності серед матеріалів, використовуваних в спорядженні для каякінгу.  Ця тканина відноситься до мембран типу PTFE, але поступається по дишимости Gore-Tex.  З цієї тканини виготовляються куртки NRS Flux і NRS Stampede.

NRS Flux

 

eVent®  | 3 шарова тканина

 •  Стійкий до розриву нейлон з водооталкивающая просоченням.
 •  Водонепроникна і дихаюча мембрана eVent.
 •  Захист мембрани з нейлону.

eVent - це топовий матеріал, на даний момент, за своїми дихаючим якостям, що перевершує Gore-Tex.  Не потребує такого догляду, як gore-tex.  На жаль досить дорогий, але за якість завжди доводиться платити.  NRS перша водна фірма, якій дозволено робити спорядження з цієї мембрани.  З цієї тканини виготовляються куртки NRS Revolution і сухі костюми NRS Mission.

NRS Revolution

NRS Revolution

Багатошарові мембрани XP використовує компанія PALM:

4-слойная мембрана XP

1. Стійкий до розриву нейлон з водооталкивающая просоченням.  (Supplex Nylon-6.6 + fluorocarbon Durable Water Repellant (DWR).

2. Водонепроникне поліуретанове покриті зовнішнього шару, пори котрого занадто маленькі щоб пропускати воду, але досить великі щоб пропускати водяну пару назовні.

3. Водоотталкивающая поліуретанова мембрана ламінована з водовідштовхувальним покриттям - пропускає молекули водяної пари крізь пори до зовнішнього шару.

 4. Тонка сітчаста нейлонова підкладка 20D захищає мембрану і розподіляє вологу, надаючи велику контактну площать для вбирання і виведення вологи назовні.

 З 4-шарової мембрани XP компанія PALM виробляє свої топові сухі костюми Stikine, Torrent, Element, а також туристичний Aleutian.

 

3-слойная мембрана XP

1. Стійкий до розриву нейлон з водооталкивающая просоченням.  (Supplex Nylon-6.6 + fluorocarbon Durable Water Repellant (DWR).

 2. Водонепроникне поліуретанове покриті зовнішнього шару, пори котрого занадто маленькі щоб пропускати воду, але досить великі щоб пропускати водяну пару назовні.

 3. Тонка сітчаста нейлонова підкладка 18D захищає мембрану і розподіляє вологу, надаючи велику контактну площать для вбирання і виведення вологи назовні.

 3-шарова мембрана ХP застосовується для виготовлення топових сухих курток PALM для WW-каякінгу - Atom, Aqua.  Також з цього матеріалу робиться топова куртка для туристичного каякінгу Alaska.

 

 2,5-слойная мембрана XP

1. Стійкий до розриву нейлон з водооталкивающая просоченням.  (Nylon-6 + fluorocarbon Durable Water Repellant (DWR).

 2. Водонепроникне поліуретанове покриті зовнішнього шару, пори котрого занадто маленькі щоб пропускати воду, але досить великі щоб пропускати водяну пару назовні.

 3. Захисний шар нанесений, на внутрішню мембрану, захищає мембрану і розподіляє вологу.

 З мембрани XP в 2,5 шару компанія PALM випускає напівсухі куртки для WW каякинга, а також більшість курток для туристичного каякінгу.

 

2-слойная мембрана XP

1. Зносостійкий зовнішній матеріал з водооталкивающая просоченням.  (Nylon-6 + fluorocarbon Durable Water Repellant (DWR).

 2. Водонепроникне поліуретанове покриті зовнішнього шару, пори котрого занадто маленькі щоб пропускати воду, але досить великі щоб пропускати водяну пару назовні.

 З 2-шарової мембрани XP компанія PALM випускає напівсухі куртки для туристичного і прогулянкового каякинга.  Одяг з цього матеріалу найбільш придатна для використання в літню пору.


 Мембрани XP, які прімеются компанією PALM, володіють наступними характеристиками:

 •   водонепроникність від 5 000 до 25 000 мм / см.кв .;
 •   дихаючі властивості 4000-5000 гр / м.кв. / 24 години.

HyproTex 2.5  |  2.5 слойная ткань

 1. Стійкий до стирання нейлон з водооталкивающая просоченням.
 2.  Водонепроникне дихає уретанові покриття.
 3.  Тонка, приємна на дотик пориста структура.

Конструкція являє собою двошаровий сендвіч - зовнішня (зазвичай нейлонові) тканину (1), до якої ламінується (на яку наноситься) власне мембрана (2).  В даному варіанті, додатково, на мембрані, c виворітного боку, робиться об'ємне тиснення (3) ( «рифлення», «втиснутий малюнок») або поліуретанові «пухирці».  Це зменшує зону контакту мембрани з іншими шарами одягу і предметами - тобто  побічно захищає мембрану від пошкоджень.  Звідси і це «0.5".  Але реальних шару два!  Не такий топовий матеріал як попередні але працює.

Використовується в штанах NRS Black Rock, NRS Ws Athena куртках NRS Powerhouse.

 

WaveTex™  |  2 слойный материал

 1. Щільний нейлон з водооталкивающая просоченням.
 2. Водонепроникне, що дихає уретанові покриття.

Ще більш простий матеріал.  Простіше технології, гірше дихання, але набагато доступніше за ціною.  Використовується в штанах NRS Carolina, NRS Endurance куртках NRS Endurance, NRS Payette

Більш докладно про мембранних тканинах також можна почитати на наступних ресурсах:

http://www.bask.ru/info/papers/technology/fallow_temperature.html

http://www.activeclub.com.ua/modules.php?name=Pages&pa=showpage&pid=506

http://www.splav.ru/press/info/membrana/membrana.aspx

http://www.bask.ru/info/papers/technology/membrane2.html

Cordura

Полиамидное волокно, в якому, за рахунок особливої ​​структури нитки (зробленої з нарізаних і скручених волокон) досягнута 4-кратна стійкість до стирання в порівнянні з нейлоном, також складається з поліаміду.

Матеріал CORDURA використовується багатьма виробниками в одязі і на страхувальних жилетах для каякінгу для посилення критичних до стирання місць.

_______________

© Під час написання даної статті використовувався матеріал з сайту http://kayaker.ru