Каяки для риболовлі мають ряд переваг перед звичайними гребними човнами (корпусними або надувними човнами ПВХ). Незважаючи на малу популярність рибальських каяків в Україні, вони вже давно підкорили світ. І якщо на заході хтось говорить про рибалку з води, то завжди мова йде про рибалку з каяка.

Будь рибальський, туристичний каяк або Sit-On-Top каяк має ряд переваг перед звичайним човном для риболовлі

Давайте перерахуємо їх все по порядку:

 1. Не потрібна реєстрація - каяк не потрібно ставити на облік в Регістрі (ГІМС), отримувати судоводительские права, щорічно проходити техогляд, платити транспортний податок і т. д. Просто купили собі каяк і плаваєте в своє задоволення. (більш детально читайте тут)
 2. Для зберігання каяка не потрібен окремий гараж або паркінг. Всі каяки, навіть найбільші легко помістяться в звичайному гаражі біля вашого автомобіля. Каяки також можна підвісити до стелі гаража над автомобілем. Середня висота каяка для риболовлі 30-35 див. Доступність і демократичність. Хороший каяк коштує менше, ніж найдешевша човен з мотором. Не вимагає оренди стоянкового місця, трейлери для перевезення, сліпу для спуску на воду.
 3. Легкість в транспортуванні – Ви самі можете легко закинути каяк на дах авто і зняти його звідти без сторонньої допомоги. Абсолютно всі каяки легко креплятся на будь-якому автомобілі на багажних рейках і легко знімаються однією людиною.
 4. Завдяки своєму обтічному корпусу каяки не роблять істотного впливу на аеродинаміку автомобіля при транспортуванні на даху. Ви зможете перевозити навіть два туристичних каяка на даху будь-якого автомобіля і при цьому схранять звичайну для вас швидкість їзди.
 5. Доступність найвіддаленіших місць лову. На каяку ви протиснетесь у будь-які щілини і зможете висадитися на стирчать з води скелі. Каяк не боїться ні небезпечних для твердих човнів каменів, ні небезпечних для надувних човнів гострих черепашок і тростини. Каяки універсальні, їм підкоряються не тільки морські простори і гирла великих річок, але й болотні простору будь-якого розміру. Там, де болотна рослинність не дає використовувати мотор або розпашні весла, каякерів, немов велика гладка риба, протискується в лабіринті корчів і очеретів. Інколи, для руху по болоту не потрібна навіть вода, досить мокрої трави.
 6. Економічність і здоровий спосіб життя. Хороша крейсерська швидкість каяка дає можливість за світловий день покривати досить значне відстань. У той же час сам процес веслування позбавляє каякера від безцільних блукань по березі в місці швартування, і тужливого пиття горілки в спробі зобразити відпочинок по-російськи. Бо вільний час можна використати з більшою користю для організму.
 7. Беззвучність ходу по воді – що гарантує вам, що ви не спугнете рибу.
  На відміну від гребних і будь-яких моторних човнів, каяк розсікає воду безшумно завдяки своєму гострому носі. В каяках ви також можете керувати кутом входу весла у воду і опускати лопать весла при кожному гребку так щоб не створювати сплеску води, що практично неможливо на гребних човнах – весла падають у воду так, як вони закріплені в ключинах.
 8. Каяк НЕ ТОНЕ! – сучасні каяки виготовлені способом цілісного лиття таким чином, що їх корпус утворює закриту капсулу, куди не потрапляє вода. Також останнім часом часто стали використовувати 3-шаровий поліетилен, який має позитивну плавучість. Таким чином каяк ніколи і ні при яких умовах не потоне!
  Щоб більш раціонально використовувати простір усередині каяка в ньому розміщують камери для зберігання речей. У таких випадках каяки додатково обладнують блоками плавучості, або відділяють багажну камеру від решти простору в корпусі товстої плавучої перегородкою.
 9. Система дренажу – все каяки типу Sit-On-Top (з посадкою зверху) обладнані системою дренажу для відводу води, яка потрапляє всередину каяка. Вам не потрібно хвилюватися, що каяк набере воду - вона тут же буде виводиться через дренажні отвори, які можна заглушити при бажанні пробками.
 10. Наявність кріплень для вудилищ - вже в стандартній комплектації рибальські каяки мають як мінімум три спеціальні гнізда для закріплення ваших вудилищ.
  Як правило два з них врізні і розташовані за сидінням весляра і один зовнішній поворотний – спереду між ніг. Кількість встановлених врізних спинингодержателей може бути 2 або 4 (2 ззаду і 2 спереду), це залежить від моделі каяка і комплектації (постачальником не визначається).
  Фіксатори для вудилищ дозволяють звільнити руки і постійно мати все необхідне під рукою. Крім врізних гнізд також в комплектацію входить один поворотний знімний фіксатор вудилища (як правило Scotty).
  Кріплення для вудилищ розташовані таким чином, щоб не заважати гребти і дуже зручні у використанні при тролинге і лові на доріжку. У врізний спинингодержатель завжди можна вставити підсаку або друге запасне вудлище.
  При бажанні кількість власників можна завжди додати. Вони продаються окремо і дуже легко монтуються на каяк.
 11. Наявність герметичних контейнерів - сучасні каяки для риболовлі часто обладнані невеликими герметичними контейнерами та багажними камерами, які щільно закриваються і куди ви можете покласти мобільний телефон або цінні речі. Також передбачені місця для фіксації та/або зберігання коробку з приманками, ехолотів, компаса і т. д.
 12. Педалі для упору ніг - в будь-якій комплектації каяки оснащені педалями (упорами) для того, щоб ваші ноги знаходили упор і відпочивали. Так що ви не будете відчувати втому від тривалого сидіння.
 13. Лінійка для вимірювання довжини риби - зустрічається на багатьох, але все-таки не у всіх каяах для риболовлі. Як правило вона розташована на корпусі каяка біля ніг весляра. Завжди поруч, коли вам потрібно виміряти виловлену рибу.
 14. Фіксатори весла - в будь-яку комплектацію рибальських каяків входить два фіксатора весла (по одному з кожної сторони), що незамінне при риболовлі, щоб весло не заважало вам.
 15. Великі багажні відсіки - каяки для риболовлі обладнані великими багажними відсіками, куди ви можете помістити велику кількість потрібних на риболовлі речей, таких як ящик з приманками. За сидінням рибальських каяків типу Sit-On-Top розташоване спеціальне місце квадратної форми з поглибленням для фіксації скриньки, крім того скриньку додатково можна зафіксувати жгутовыми шнурами, яким обтягнуті ніс і корму каяка.
  Деякі каяки також можуть комплектуватися знімними герметичними контейнерами, куди можна покласти всі свої речі, щоб вони не намокли або ж там зберігати пійману рибу.
 16. Система рульового управління - каяки також можуть бути оснащені системою рульового управління (рульове весло), яке допоможе вам ще з більшою легкістю і зручністю управляти каяком.
 17. Маленький і легкий якір - при виборі дорожчій комплектації каяк також може оснащатся якорем з системою його кріплення. Вага якоря становить приблизно 0,7-1,5 кг. Якщо ваш каяк не обладнаний заводським якорем - ви завжди можете докупити маленький якір і встановити його самостійно. Якір на каяк краще використовувати складаний типу "кішка".
 18. На каяк без праці можна встановити ехолот - ехолоти бажано використовувати невеликі, щоб вони не займали багато місця і не заважали під час риболовлі. На деяких каяках ехолот можна встановити навіть всередині корпусу.
 19. Легкось в обслуговуванні - поліетиленовий каяк не вимагає догляду, фарбування і будь-якої іншої спеціальної підготовки до сезону. Для мытия каяка достатньо взяти звичайний засіб для миття посуду і м'яку ганчірку (дуже добре підходить автомобільна мікрофібра).
 20. І нарешті - КАЯКИ ЦЕ КРУТО! ЦЬОГО не дасть вам ні одна човен - це захват всіх оточуючих від вашого нового каяка! це також і здоровий спосіб життя, зміцнення і розвиток плечового поясу, і насолоду самотою з природою!

У силу відсутності досвіду, в Україні існує міф і загальне заблужение про те, що велика риба може перекинути відносно невеликий каяк. У спростування цієї думки наведемо кілька відеофактів, які дуже добре демонструють можливості лову риби з каяків.

Риболовля на марлина з каяка:

З каяків ловлять не тільки маленьких тунців, камбалу або окунів ... з каяків ловлять навіть акул і осетрових.

З каяків також дуже успішно ловлять звичну для нас щуку.

Деякі моделі каяків можуть бути дуже і дуже стійкі, навіть стійкіше ніж невеликі металеві човни, особливо під час хвилювання.

Каяки - це незабутньо красиво!

P.S. Бажаємо вам приємної риболовлі з каяків.  І не забувайте одягати страхувальний жилет!

© Всі права захищені.  Публікація викладеного матеріалу в мережі допускається тільки при розміщенні активного гіперпосилання на джерело.  Будь-яке використання в комерційних цілях або публікація - лише з письмової згоди правовласника.